Jdi na obsah Jdi na menu
 


Okřídlená duše - Amanda Stevensová

176047_big.jpgPokud člověk vyrůstá v kraji plném legend a duchařských pověstí, je vysoká pravděpodobnost, že se tomuto žánru bude věnovat a bude v něm kovaný. Přesně takový případ je v Čechách ještě moc neznámá Amanda Stevensová. Ač je to autorka bezmála padesáti titulů, tak k nám se dostal až několikátý v řadě, který je prvním dílem volné trilogie. Jeho název je Okřídlená duše a věřte, že je to opravdu vyvedené dílo, právem nazvané bestseller.

První, co jsem měla o knize šanci zjistit, než jsem se pustila do čtení, bylo to, jak vypadá její trailer. Pro někoho možná nesmyslná věc, ale tentokrát účel splnila. Ostatně podívejte se sami. 

Ozbrojila jsem se tedy velkou statečností, protože nejsem ten, co by vyhledával strašidelné příběhy a pustila se do čtení. A hned na úvod, abych se možná maličko otrkala, se na mě vyvalil první duch. Překonala jsem to, knihu si nechala na čtení pouze přes den a pokračovala směle dál. A byla jsem mile překvapena. Čtivý a napínavý děj s neočekávanými zvraty mě zaujal. Myslím, že knize dává nádech originality to, že se hlavní hrdinka věnuje zaměstnání, které se nevidí a nepoužívá tak často. Přeci jen povolání hrobnice, která je pro své umění nazývaná Hřbitovní královnou není v knihách tolik vidět. Snad i proto jsem hltala stránku po stránce čím dál rychleji. A nedělejte to. Nic Vám neuteče a ještě si to stihnete víc užít než já, kdy si knihu budu pravděpodobně muset přečíst ještě jednou, neboť některé odstavce jsem vyloženě letěla a možná nestihla pozřít úplně veškeré informace. 

Jak už jsem psala, tak máme tu čest se seznámit s Amélií Grayovou, která krom toho, že se věnuje rekonstrukcím starých hřbitovů, vídá duchy. Díky svému tatínkovi, který má tu stejnou schopnost, se celý život opírá o pravidla, která by měla v jejich přítomnosti dodržovat. Ve většině případů jsou pravidla k tomu, aby se mohly porušovat, a tak nás ani nemůže udivit, že je to stejné tak i v tomto příběhu. Přestože se jich Amélie držela celý svůj život a žila v poklidu, tak nyní zjišťuje, že to nejsou až tak ta správná pravidla. Někdy není zbytí udělat něco proti plánům a nechat se lapit osudem, který je pro nás připraven.

 

Nikdy si mrtvých nevšímej.grave.jpg

Nedívej se na ně, nemluv na ně, nepřipusť, aby vycítili tvůj strach.

Nikdy se nedruž s těmi, koho duchové pronásledují.

A nikdy, nikdy nepokoušej osud!

 

 

Děj knihy se sune nezvykle rychle nejen díky několika vraždám, které musí Amélie spolu s až magicky přitažlivým policistou řešit, ale také díky zajímavostem, které autorka do příběhu vložila. Vždycky jsem měla k hřbitovům spíš neutrální postoj, ale z toho, co je schopná zjistit Hřbitovní královna nás může pěkně zamrazit a spoustu toho odhalit.

Musím autorce připsat bod za to, jak byla schopna vyzobrazit duchařské scény, které byly tak napínavé, že jsem při nich skoro ani nedýchala. Duchové, stíny, tajemné znamení, sledování za oknem, podzemní tajemné zatuchlé a smradlavé chodby. Parádní. Situace mě vždy dokonale vtáhla do děje.

Po dočtení a odložení knihy jsem měla chuť vyřknout pouhé, ale všeříkající "Wow", které mě donutilo se začít těšit na další pokračování, což je nevýhoda napínavých a čtivých trilogií. Neustále se musí čekat na další díl.

V přemíře vycházejících románů s tématem upírů, vlkodlaků a jiných nestvůr je toto příjemné zpestření a věřím, že si své čtenáře najde nejen mezi teenageri, ale i mezi fanoušky detektivních či duchařských příběhů, které jsou zahaleny nezvyklými seancemi, záhadnými vraždami a odhalením až na té nejposlednější stránce.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Mail listArchiv

Kalendář
<< červenec >>
<< 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Statistiky

Online: 1
Celkem: 202312
Měsíc: 688
Den: 35