Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpověď šílené matky - Jill Smoklerová

large.jpg  Zpověď šílené matky aneb upřímný pohled na mateřství je knihou Jill Smoklerové, která je ve světě známá spíše jako blogerka a přispěvatelka do různých novin a časopisů, kde publikuje své názory na rodičovství.

  Toto dílo je takovým jejím výtahem a zmíněním toho nejlepšího ze života od počátku těhotenství až po neurčitou dobu v roli rodiče. Máme možnost se seznámit s názory samotné Jill, ale též i s myšlenkami a postřehy jiných matek. Témata jako samotný porod, problémy s výběrem jména, s fotografováním, stravou, ostatními kamarády, rodiči a příbuznými nás nenechají na pochybách, že autorka si své prožila do poslední kapky. Prožila a zároveň si to užívá tak nejvíc, jak jen může.

  Možná místy až feministické dílo, které je opepřeno břitkým humorem, zajímavými postřehy a nápady, co se týče výchovy dětí.  Kniha je rozdělena do kapitol, z nichž každá je uvedena několika glosy různých rodiček. Následují popisy, připomínky a zážitky samotné autorky, které vystihují stav její rodiny čítající 3 děti, psa a manžela.

  Celkově bych knihu zařadila mezi příjemná, oddychová díla, která jsou posypána reálným humorem, kdy se nejčastěji a nejsobečtěji smějeme neštěstí druhých. Věřím, že je kniha určena spíše ženám a matkám, které se jistojistě v řádcích najdou, anebo se nechají lehce inspirovat. Možná místy až moc stížností, které člověka nutí zapřemýšlet, jestli ten život s dětmi je opravdu tak krušný, jak se píše. Nikdy to ale nezjistíme, dokud to sami neprožijeme. Abychom si to užili do poslední kapky, je potřeba se do toho vrhnout opravdu po hlavě.

  Styl psaní této knihy nepostrádá ten správný čtivý charakter, který nám dokládá,  jak je autorka kovaná ve svém řemesle a je schopná zaujmout široké spektrum čtenářů.

Její blog můžete sledovat na www.scarymommy.com


Přihlásila jsem se do fitka jen proto, že tam zadarmo hlídají děti. Odložím je a pak sedím v šatně, čtu si časopisy a bloguji.


Ve spíži v dóze s označením "Mouka" mám schovanou čokoládu špičkové kvality a pár jointů. Uchyluji se k ní málokdy, ale vědomí, že ji mám, mi přináší útěchu.


Snažím se do všeho, co je děti jedí, tajně přidávat vařenou zeleninu. Jejich oblíbené čokoládové muffiny obsahují špenát a sladké brambory. Naplňuje mě to neuvěřitelným blahem.


V téhle rodině se nikomu nenadržuje...Dneska nesnáším všechny svoje děti stejně.


Moje osmnáctiměsíční dítě ještě pořád neumí říkat "máma", ale dneska použilo ve správném kontextu slovo "hovno".


Myslím, že narozeninové oslavy by se ani tak neměly pořádat u příležitosti výročí dítěte, ale abychom oslavili skutečnost, že se nám je podařilo udržet další rok naživu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Znáte?

(Dáša17, 18. 3. 2013 10:36)

Čau všichi. Teď se šíří po netu a mezi lidma novinka z oblasti online výdělků, perfektní na jarní večery :-) Už od začátku ledna si takto sama přivydělávám a fakt mě to nadchlo!! Stamiliony tím nevydělám, ale i tak, dokud můžu, tak se mi hodí každá snadno vydělaná kačka! Kdyžtak mrkněte na www.CervenaCerna.cz

 

 

Mail listArchiv

Kalendář
<< červenec >>
<< 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Statistiky

Online: 1
Celkem: 203619
Měsíc: 709
Den: 19